Kde hledat výsledky společností?

Výsledky společností neboli earnings jsou pro akciové day tradery výbornou možností pro obchodování. Zobchodovaný objem na akcii v tomto období roste spolu s volatilitou trhů.

Výsledky společností jsou velmi cenným údajem a proto vyhledat více informací ex ante není jednoduché, jelikož jsou často součástí placených zdrojů. Existuje ale několik zajímavých zdrojů..

Kde najít výsledky společností?

Pro výsledky společností se mi osvědčilo využití jednoduchého a přehledného kalendáře Earning Whispers. Po vybrání společností, které mě zajímají, se obvykle podívám na hlubší data, která jsou například dostupné zdarma v šikovné databance Business Week. Tato cesta se mi osvědčila nejvíce.

Velmi šikovnou stránku s výsledky společností rozjel nedávno MarketWatch a jmenuje se Earnings Wall. Denně se soustředí na top picky mezi earnings a čtenáři o nich volně na zdi diskutují, zatímco jsou sdíleny aktuality.

Občas se podívám na The Street, který však naní příliš přehledný. Pro earnings kalendář na mimoevropské společnosti lze využít např. Bloomberg. Nemám dobrou zkušenost s využíváním earnings kalendářů od Yahoo.

Další možností je nechat si zasílát denní update od svého brokera, který Vám tyto informace zpracuje. Dostupné je to zdarma např. pro klienty Lynx.

Pokud Vás výsledky zajímají pouze ex post, vystačíte si s Bloomberg, MarketWatch nebo SeekingAlpha.

Výsledky společností