Obchodování breakoutů

Obchodování breakoutů je jednou z oblíbených taktik daytraderů pro vstup na trh. Daytrading je celý o strategii a psychologii, proto není radno podceňovat taktiky vstupu. Právě obchodování breakoutů je mezi investory velmi oblíbené, ale zároveň také jednou z nejtěžších částí obchodování.

Co to je Breakout?

Breakout neboli průraz označuje vstup na trh po prolomení určité úrovně supportu či rezistence. Breakouty jsou slabší a silnějí. Slabší označují několik svíček na denním grafu, zatímco silnější se vztahují minimálně k denním minimům a maximům a podobným úrovním.

Jak na obchodování breakoutů?

Obchodování breakoutů rozhodně není pro začínající obchodníky. Důvodem je vysoký počet falešných průrazů, které se krátce po proražení úrčité úrovně obrací a s větší silou se vrací výše. Pro obchodování breakoutů je proto zcela nezbytný silný risk management.

Pro správné určení průrazu je třeba mít dobře zvládnuté odhady momenta trhu.

Velkou výhodou při obchodování breakoutů je vysoký poměr výnosu ku riziku. Proto se vyplatí přečkat těžké začátky a pilovat tuto techniku k dokonalosti. Důležité je také příliš ji nekombinovat se vstupy při reversal nebo korekcích, jelikož účinnost poté značně klesá. Počet signálů je při zaměření se na průrazy nižší, ale při zdokonalení techniky se procento úspěšných obchodů může vyšplhat i na 80 %.

Tipy na průrazy

Pokud byste si přáli získat tipy na obchodování breakoutů, tak doporučujeme investiční newsletter Breakout Trader, který traderům každý týden posílá 5 investičních tipů s konkrétními úrovněmi vstupu, výstupu a postupem pro řízení rizika. Breakout Trader si můžete zdarma a bez závazků předplatit na http://www.lynxbroker.cz/investicni-doporuceni/.

Obchodování breakoutů - daytrading