Knihy o daytrading

Chcete se dozvědět více o daytradingu a získat solidní základy pro intradenní obchodování? Ukážeme Vám, které knihy o daytrading jsou tou správnou volbou.

Edwin Lefévre: Reminiscences of a Stock Operator

Když se zeptáte nejznámějších traderů, které knihy o daytrading si nejvíce váží, nejčastěji uslyšíte právě o Reminiscences of a Stock Operator (volně přeloženo jako Vzpomínky akciového obchodníka). Poprvé byla vydáda už v roce 1923 a i přes své stáří je stále základem pro daytradery po celém světě.

Napsal ji žurnalista Edwin Lefévre o jistém Jesse Livermore. Částečně skutečný a částečně fiktivní příběh popisuje duši spekulanta a jeho myšlení. Autorem knihy však není nikdo jiný než samotný Livermore, který díky své vytrvalosti zvládl trnitou cestu a stal se jedním z nejuznávanějších spekulantů na Wall Street.

V českém jazyce je kniha dostupná pod názvem Z nuly legendou Wall Street. Můžete ji také získat na Amazon.

Knihy o daytrading - Reminiscences of a Stock Operator

Victor Niederhoffer: The Education of a Speculator (v češtině Průvodce spekulanta)

Průvodce spekulanta patří mezi základní knihy o daytrading, které by nikomu neměly uniknout. Niederhoffer byl jedním z nejlepších traderů 20. století. Obchodoval komodity pro George Sorose. Ve své jedinečné knize vysvětluje způsob myšlení a chování během obchodování na trhu. Krok za krokem podrobně popisuje jak techniku, tak i styl svého obchodování.

Niederhoffer nebili spisovatelem, proto kniha nemá pevný řád a občas se střídají témata. Ale je nejlepším důkazem toho, jak fungoval jeden z nejlepších tradingových mozků.

Poprvé byla vydána v roce 1998 a stále je investičním bestsellerem, který se přeložil do desítek jazyků po celém světě. V České republice je Průvodce spekulanta dostupný v překladu od Grada z roku 2007. V originále můžete knihu koupit na Amazon.