Kalendář zasedání centrálních bank

Zasedání centrálních bank je pro daytradery jednou z nejklíčovějších údálostí. I když obchodujete čistě pouze z grafu a z fundamentů nevycházíte, jsou události, které musí být na očích pro všechny obchodníky. Aby Vám neuniklo to nejdůležitější, prohlédněte si kalendář zasedání centrálních bank.

Americký Fed rozhoduje o úrokových sazbách prostřednictvím Federal Open Market Comittee (FOMC), která se ze zákona musí sejít alespoň čtyřikrát za rok ve Washingtonu DC. Na rok 2014 však má desetičlená komise připraveno 10 schůzek a to vždy ve středu v sedmitýdenních intervalech. Nejbližší setkání je plánováno na 18. června a poté 30. července.

ECB rozhoduje pomocí svého rozhodovacího orgánu Governing Council, který se skládá z 6 členů ECB rady a 18 guvernérů národních centrálních bank zemí Eurozóny. Schází se dvakrát do měsíce ve Frankfurtu nad Mohanem a své rozhodnutí o změně měnové politiky ECB vyhlašují vždy první čtvrtek v měsíci.

Centrální banka Velké Británie Bank of England  má jako svůj rozhodovací orgán Monetary Policy Committee, která má 9 členů. Komise se schází každý měsíc a zveřejňuje své rozhodnutí vždy v první čtvrtek celého týdne v novém měsíci.

V Japonsku rozhoduje o měnové politice Bank of Japan Policy Board, který nemá pevně stanovené termíny svých měsíčních schůzek.

Kalendář zasedání centrálních bank