Jaké jsou největší daytrading chyby?

Chybama se daytrader učí. Jaké že jsou ty největší daytrading chyby, kterým by se měl každý trader věnovat a pracovat na jejich odbourání?

1. Absence plánu

Ano, mnoho daytraderů nemá jasně stanovenou strategii. Jedná se o základní část obchodování, bez které by měl být vstup na trhy zakázán, jelikož tímto způsobem vznikají nejčastější daytrading chyby.

2. Špatné nakládání s marginem

Pokud Vaše strategie vyžaduje margin neboli vypujčení prostředků od brokera, ujistěte se, že zcela rozumíte jeho fungování. Margin se snadno může stát dvousečnou zbraní, jelikož jedním chybným obchodem můžete vymazat celý svůj účet.

3. Pronásledování obchodů

Chcete-li nastupovat do rozjetého vlaku, rozhodně na tom nezakládejte svou strategii. Zkušení investoři začnou z pozic vystupovat se ziskem, zatímco mnoho investorů teprve otevírá pozice u titulů, které se již značně posunuly.

4. Využívání tipů

Obchodním tipům se věnuje předešlý článek, který upozorňuje na rizika jejich využívání. Ačkoliv různé doporučení zní sebelépe, daytrader nejlépe udělá, když se bude držet vlastní strategie a vlastní úvahy.

5. Neznalost inteligentních pokynů

Každý daytrader by se měl ujistit, že plně rozumí a dokáže využívat inteligentní pokyny. Existují desítky příkazů, které traderům usnadňují práci. Jelikož jsou mezi nimi podstatné rozdíly a aplikují se na různé situace a strategie, je nezbytné seznámit se s nimi podrobně.

6. Unášení se emocemi

Emoce k tradingu patří, ale každý trader by měl pracovat na jejich odbourání. Minimalizace vlivu emocí je výhodou pro každého obchodníka. Disciplína odbourává daytrading chyby.

7. Odmítání přijmout ztráty

Ačkoliv se klesající kurz akcií dříve či později s největší pravděpodobností vrátí na danou úroveň, daytrader by neměl být příliš hrdý na realizaci ztráty. Protahování výstupu ze strátového obchodu zničilo už nejeden investiční účet. Důležitost této daytrading chyby exponenciálně roste, pokud trader obchoduje na páku.

8. Obchodování na začátku a konci dne

Prvních a posledních 15 minut po otevření trhu a před jeho zavřením je neobvykle volatilních. Těmto divokým pohybům by se měli daytradeři vyhýbat.

9. Nedostatek vzdělání

Zkratky zde bohužel neexistují. Daytrader se neobejde bez hodin ztrávených na demo účtu. Přečtením Daytrading for dummies se z Vás nový Jesse Livermore nestane.

10. Nereálné očekávání

Daytrading není pro každého a rozhodně není snadnou a rychlou cestou k pěnezům. Vyžaduje dlouhodobé vzdělávání, zkušenosti a odolnost.

 Daytrading chyby