Jak vybrat tituly pro intradenní obchodování akcií

Intradenní obchodování akcií je dobrým začátečním krokem pro každého daytradera.  Akcie jsou obecně pomalejší než forex či futures. Avšak ne každý titul je vhodný pro intradenní obchodování akcií. Představme si pár základních pravidel, které je třeba mít na paměti při jejich výběru.

Vysoká likvidita

Likvidita je základ, jelikož určuje, s jakou lehkostí se mohou akcie na trhu prodat či koupit.  Intradenní obchodování akcií, které jsou likvidní, je snadnější. Navíc likvidní tituly bývají levnější. Společnosti s velkou tržní kapitalizací mají zpravidla likvidnější akcie než společnosti s malou tržní kapitalizací. Daytrader by měl tedy vybírat large cap akcie.

Vysoká volatilita

Volatilita je další klíčovou vlastností nezbytnou pro  intradenní obchodování akcií. Bez volatility se akcie nepohybují a daytradeři nemají příležitosti vydělat na krátkodobých pohybech. Krátkodobá volatilita plyne z chybného ocenění akcií plynoucí z mikroekonomických ale i makroekonomických vlivů. Nejistota na trhu vytváří výborné podmínky pro  intradenní obchodování akcií.

Trade Volume Index (TVI)

TVI měří objem prostředků plynoucích do a z daných akcií. Intradenní obchodníci vyhledávají tituly, které mají TVI co nejvyšší.

Vhodné sektory jsou finanční a sociální média

Finanční sektor je nejoblíbenějším cílem daytraderů. Tituly jako Bank of America (BAC), JP Morgan (JPM), Citigroup (C) nebo Wells Farago (WFC) mají vysoké zobchodované objemy a volatilita ve finančním sektoru je také zajímavá.

V poslední době se dalším populárním sektorem pro  intradenní obchodování akcií stávají sociální média. Značný příliv společností do tohoto odvětví a jeho popularita mezi všemi investory lákají stále větší počet intradenních obchodníků. Mezi nejzajímavější společnosti patří samozřejmě Facebook (FB), LinkedIn (LNKD) a Twitter (TWTR).

intradenní obchodování akcií