Intradenní obchodování na medvědím trhu

Daytrading neboli intradenní obchodování na medvědím trhu se podstatně liší od býčího trhu. Každý investor by si měl připravit strategie na oba trhy. Zřídka kdy funguje jedna strategie na obou trzích. A to zejména, kdy může potenciálně docházet k prolomení trendu jako tomu může být na trzích v těchto dnech. Stejné pravidla mohou být také aplikování pro obchodování v období korekcí.

Tipy pro intradenní obchodování na medvědím trhu

  • Nespoléhejte na analytiky: Analytici vydávají svá doporučení s ohledem na určitou strategii instituce, což může být v časech otáčení trendu nebezpečné. Analýzy, které čtete v období obracení trendu, byly často vytvořeny na býčím trhu a proto je nelze použít když se rostoucí momentum vytratilo.
  • Stop-lossy: Zajišťujte své pozice těsněji. Období nejistoty může snadno přinést průraz oběma směry a je zbytečné nechávat si velký prostor pro ztráty.
  • Cash is king: Na burze není ostudou vystoupit z trhu a držet hotovost. Právě ti, kteří v období nejistoty vystoupí do hotovosti, se vyhnout ztrátám, které smetou ostatní.
  • Hedging: Jestli jste long, otevřete pozice v drahých kovech nebo kupte ETF shortující trh. Dobrou možností může být také otevření dlouhé pozice v ETF na  index strachu VIX.
  • Omezte margin: Období nejistoty by měly být spojeny s nejpřísnějším risk managementem a pákové pozice by měly být likvidovány.
  • Sledujte beta koeficient: Beta koeficient určuje korelaci dané akcie s celkovým trhem. Je vhodné vyvážit portfolio tak, aby se jeho celková beta snížila. Použijte konzervativnější tituly s beta nižším než 1 a také anticyklické tituly. Typickými defenzivními akciemi jsou utility, do kterých se postupně přemísťuje v období nejistoty mnoho prostředků. nastává čas pro zbavování se akcií s vysokým beta jako jsou technologie.
  • New Low index: Mějte na paměti, kolik akcií je na ročních či delších minimech.
  • Below Average index: Dále je vhodné mít přehled o tom, jaký podíl akcií je pod klíčovými klouzavými průměry (50denní, 100 denní a 200 denní).

Intradenní obchodování na medvědím trhu