Informační zdroje pro investory

Správné informační zdroje pro investory mají hodnotu zlata v dnešním investičním světě. Existuje mnoho kanálů, kterými investoři na denní bázi čerpají novinky z trhů. Správná informovanost je základem uspěchu. Proto představím několik infomačních zdrojů, které by žádnému investorovi neměly uniknout. A navíc všechny tyto zdroje jsou k dispozici zdarma.

Osvědčené informační zdroje pro investory

seekingaplha.com

Web fungující na bázi analýz amatérských ale i profesionálních investorů. Autoři musí být nejdříve schváleni a poté Seekingalpha zveřejní jejich články. Patři mezi nejlepší informační zdroje pro investory. K dispozici je i aplikace Seekingalpha pro smartphony a tablety.
V čem je Seekingaalpha lepší? Unikátní analýzy, zajímavé investiční doporučení, krátké aktuální breaking news

dividend.com

Webová stránka specializující se na dividendové akcie. Nabízí podrobné analýzy jednotlivých dividendových titulů a zajímavé scanery. dividend.com by rozhodně neměl uniknout žádnému akciovému investorovi.
V čem je dividend.com lepší? Screener na exdividend date akcií, filtr pro dividendové akcie

finviz.com

Pokud máte jasně danou strategii či pouze chcete vybírat akcie podle Buffettovských kritérií, FinViz je místo pro Vás. Bez pochyb patří mezi základní informační zdroje pro investory zabývající se o fundamentǎlní analýzu či základní technické indikátory. Obsahuje podrobná data ke všem americkým akciím. FinancialVizualization poskytuje investorům přehledně tolik dat o akcích zdarma jako žadná jiná stránka. Krom finančních dat jsou k dispozici také aktuální zprávy k danému titulu převzané z mnoha obecmých zdrojů.
V čem je FinViz lepší? Filtr pro výběr amerických akcií dle požadovaných kritérií