Daytrading pravidla pro každého

Intradenní obchodování nelze provádět ledabyle. Daytrading pravidla a jejich dodržování je naprostou nezbytností, pokud je Vašim cílem navyšovat svůj majetek. Připomeňme si daytrading pravidla, bez kterých se neobejdete.

Daytrading pravidlo 1: Mějte strategii a té se nepouštějte

Strategie a její dodržování je alfou i omegou intradenního obchodování. Samozřejmě je nutné se k té správné strategii dopracovat, což rozhodně není nic krátkodobého a už vůbec ne snadného. Jestliže Vám po backtestu strategie generuje slušné výsledky, aplikujte ji a neodvracejte se od ní.

Daytrading pravidlo 2: Kraťte ztráty

Daytrading pravidla neobsahují ani zmínku o pýše a tvrdohlavosti, proto je třeba tyto vlastnosti dát stranou. Když jde trh proti Vám, naučte se skousnout menší ztrátu, která může předejít velkým potížím.

Daytrading pravidlo 3: Bojte se pouze strachu samotného

Kdo se bojí, neměl by chodit do lesa. Na burze není prostor pro strach. Poznejte, co trh dokáže a respektujte ho. Psychika je nezanedbatelnou součástí obchodování.

Daytrading pravidlo 4: Nebuďte chamtiví

“Greed is good.” říká Gordon Gecko. Vzpomeňte si, kam ho jeho heslo v nejslavnějším investičním filmu dovedlo…

Daytrading pravidlo 5: Zabývejte se pouze tím, co můžete ovlivnit

Odprostěte se od věcí, které nejsou pod Vaší kontrolou. Je potřeba se umět povznést nad určité věci.  Pozitivní mysl přináší úspěch.

Daytrading pravidlo 6: Trh má vždy pravdu

Při obchodování máte jen jednu jistotu a tou je, že trh má vždy pravdu.

Daytrading pravidlo 7: Nebojte se grafů

Technická analýza by neměla chybět v arzenálu žádného daytradera. Pokud Vám grafy a pohyby v nich nic neříkají, tak byste neměli ztrácet ani minutu a začít se vzdělávat.

Daytrading pravidlo 8: Neinvestujte srdcem

Emoce k investování patří. Srdce však nikoliv. Pokud se zamilujete do některé akcie, zaděláváte si na pořádný průšvih. Na lásku jsou dluhopisy, akcie jsou na hraní.

Daytrading pravidlo 9: Stanovte si exit

Než provedete obchod, ujistěte se, že víte, kdy z něj vystoupíte. Vystupování z obchodů je Achillovou patou mnoha traderů.

Daytrading pravidlo 10: Kupte dole, prodejte nahoře

Hledejte levné tituly a zbavujte se drahých. Banální pravidlo, kterému nerozumí většina investorů.

Daytrading pravidla